Ovčí a kozí farma Domašov


Na konci rozlehlé obce Bělá pod Pradědem, směrem na Karlovu Studánku, se nachází naše farma specializovaná na chov ovcí a koz. Kromě toho zde najdete také sýrárnu, jejíž výrobky se pyšní oceněním Originální produkt Jeseníky a Regionální potravina Olomouckého kraje. 

Přes prázdniny můžete navštívit prodejnu mléčných výrobků od pondělí do pátku mezi 7:00- 17:00 a také v sobotu od 8:00 do 12:00. V ostatních měsících je prodejna otevřena od pondělí do pátku mezi 7:00 - 15:00.

Zajímá vás jak probíhá zpracování mléka a výroba mléčných výrobků, co obnáší chov ovcí a koz nebo jak žili naše babičky a dědečkové? Po telefonické domluvě vás zde rádi seznámí se sýrárnou, farmou i malým vesnickým muzeem.

Ovčí a kozí farmu se sýrárnou naleznete zhruba 7km od agroubytování směrem na Vrbno pod Pradědem.


Bělá v pohybu


Máte chuť zasportovat si, ale počasí vám zrovna nepřeje? Navštivte zábavní centrum Bělá v pohybu v Bělé pod Pradědem - Adolfovicích, které cestou na Červenohorské sedlo jistě neminete.

Ve světě sportu si můžete dopřát nejrůznější aktivity, které k horám neodmyslitelně patří a to pěkně v teple, v suchu a pod střechou. Ikdyž zrovna není sníh, zalyžujete si zde na lyžařském trenažéru. Pokud jste fanoušky, můžete si vyzkoušet svou trefu na laserové střelnici. Pro milovníky skal je zde horolezecká stěna.

Příznivci zdravého životního stylu, a nejen ti, se mohou informovat o zdravé výživě nebo o své tělesné skladbě. Krom toho můžete využít také TRX, balanční plošiny a mnoho dalšího.

 Nejmenší výletníky uvítá dětský svět s balónkovým bazénem a provazovou cestou. Putováním po herně se děti seznámí s Jesenickou přírodou.

Více informací zde www.belavpohybu.cz

Priessnitzovy lázně Jeseník